Access Geçiş Kontrol Sistemleri

Access Geçiş Kontrol Sistemi

Günümüzde giriş ve çıkışların kontrol altına alınmak istemesiyle geçiş kontrol sistemi uygulamaları oldukça yaygınlaşmıştır. Giriş – Çıkış Kontrol sistemleri bina içinde kapı giriş çıkışları, kapı bulunmayan ana geçiş noktaları turnike, metal kapı detektörü, araç girişinin olduğu noktalarda ise bariyer sistemlerini kontrol eder. Tüm sistem bir yazılım üzerinden kumanda ve kontrol edildiği gibi çok çeşitli raporlar almak da mümkündür.

Sistemlerin en önemli parçası okuyuculardır. Bu okuyucular kendi başlarına çalışabildiği gibi, büyük ölçekli uygulamalarda paneller vasıtasıyla yazılımlarla kontrol edilebilirler. Yine okuyucularda günümüz teknolojilerinde geliştirilerek çok çeşitli ürünler kullanılabilir. Kartlı, Şifreli, Parmak İzi, Damar Okuma, Biyometrik Okuyucular ve Göz Retinası okuyucuları bunlara örnektir.

Access Geçiş Kontrol

Son dönemde Personel Devam Kontrol Sistemi ( PDKS ) uygulamaları da özellikle personel sayısı yüksek işletmelerde sıkça kullanılmaktadır. PDKS ile giriş çıkış kontrolleri yapıldığı gibi, işletmenin çalışma prensipleri doğrultusunda puantaj, bordro uygulamaları hatasız olarak tutulabilmektedir. PDKS sistemleri iş yerlerinde verimliliği en üst seviyelere çıkartmak için son derece gerekli uygulamalardır.

Access Geçiş Kontrol Ürünleri

Otopark Kontrol Sistemleri

Apartman, site, müstakil konut, villa, iş merkezi vb gibi yerlerde araç giriş çıkış kontrolünün yapılabilmesi için kullanılan otomatik kapı sistemleri. Mevcut kapılara uygulanan dairesel açılır ya da sürgülü bahçe kapı motorları olabileceği gibi yukarı açılır kollu bariyer uygulamaları da yapılabilmektedir.

Yapılan uygulamalarda sistem buton veya uzaktan kumanda ile çalışabileceği gibi Access sistemlerine entegre edilerek proximity kartlar ile de kontrol edilebilmekte ve tüm araç geçişleri kayıt altında tutularak kontrol sağlanmaktadır.

Otopark Kontrol Sistemi

X-Ray ve Metal Üst Arama Sistemleri

İş merkezi, alışveriş merkezi, mağaza, özel ya da kamu binalarında giriş güvenliğinin sağlanabilmesi için yoğun insan trafiğinin kolayca aranmasını sağlamakta olan metal dedektörü sistemleridir.
El tipi modelleri ile de güvenlik görevlilerinin daha esnek olarak üst araması yapması sağlanmaktadır.

X-ray ve Metal Üst Arama Dedektörleri

Mağaza Ürün Güvenlik Sistemleri

Tekstil, elektronik, vb gibi ürünlerin yer aldığı mağazalarda hırsızlık ların engellenmesi için kullanılan RF teknolojili anten çıkış sistemleri dir. Ürünlere yerleştirilen sert RF taglar ya da barkod RF etiketler ile kapı çıkışında bu etiketlerin sinyallerini okuyan RF antenlerden oluşan sistem sayesinde hırsızlık olayları engellenmektedir.

Ürün üzerindeki RF barkod etiketler kasa çıkışında ödemesi yapılıp deaktivatör tarafından etkisiz hale getirilir sert taglar ise özel aparatı ile üründen sökülerek tekrar kullanılabilmektedir.

Mağaza Ürün Güvenlik Sistemleri