Yangın Alarm Sistemleri

Teletek Alarm Sistemleri

Yangın Alarm Sistemi

Yatırımlarınız bir kıvılcımla yok olmasın..

Olası bir yangın durumunda, karşılaşılacak zararın en aza indirilmesi amacıyla gelişen teknolojilerin kullanılmasıdır. Greentech ev ve iş yerlerinizde olası yangın tehditlerine karşı Teletek yangın algılama ve uyarı sistemleri ile yangına en kısa zamanda müdahale edilmesini sağlar.

Akıllı teknolojilere sahip sistemlerimiz gelişmiş çözümleme ve karar gücüyle mutlak algılama imkanı ve istenmeyen alarmların engellenmesini sağlar. Estetik ve modüler yapıda olan bu sistemlerimiz, bulunduğu alanda bulunan diğer sistemlerle de ilişki içindedir ve bu sistemlerle birlikte çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

Yangın ihbar sistemleri (Yangın Alarmı) oteller, kapalı diğer büyük alanlar, çeşitli hammaddeler veya mamül bulunduran yerler, pamuk, plastik, ahşap, polyester, kağıt vb. Depo, fabrika, yanıcı parlayıcı madde, gaz kaçağı riski bulunan yerler, sanayi tesislerinden evlere kadar ihtiyaç olan her mekanda can ve mal güvenliğini yangına karşı erken uyarı sağlayarak koruyan sistemlerdir.

Çeşitli yangın ve duman algılayan dedektörlerden oluşan yangın ihbar sistemleri aynı zamanda başka birkaç sisteme entegre olarak çalışabilir. Alarm (Yangın Alarmı) anında havalandırmayı açabilir, asansörü istenen yere getirip tekrar çalışmamasını sağlayabilir, yangın söndürme sistemlerini devreye sokabilir. bu ve buna benzer önlemlerin otomatik olarak alınmasına olanak tanır.

Teletek Yangın Alarm Sistemleri kurulduğu günden bu güne yangın algılama sistemleri alanında bir çok ar-ge yapmış ve yangın algılama ürünlerini 25 yıldır geliştirmiş ve geliştirmeye devam etmektedir.

Yangın İhbar Sistemi
Yangın Algılama Sistemi

Neden Yangın Alarm Sistemi

Erken Uyarı
Olası Yangın İhtimali
Alarm Merkezi Bağlantısı

Yangın Alarm Sistemleri Nasıl Çalışır? : Yangın alarm sistemleri son yıllarda giderek yaygınlaşmaktadır. Özellikle Avrupa uyum yasaları ve Türkiye Yangından Korunma Yönetmeliğinin yayınlanması ile hem kamu hem de özel sektörde yangın Alarm sistemlerinin uygulama alanları genişlemektedir. Yangın alarm sistemleri temelde iki kategoride üretilmekte ve uygulanmaktadır: Konvansiyonel Sistemler, Adresli yangın ihbar sistemleri.

Konvansiyonel Yangın Paneli

Konvansiyonel Alarm Sistemleri

daha çok küçük ölçekli veya noktasal adresleme ihtiyacının az olduğu açık alan uygulamalarında tercih edilmektedir. Tercih sebebi ekonomik oluşudur.

Adresli Yangın Paneli

Adresli Yangın Alarm Sistemleri

Bölünmüş alanların fazla olduğu yapılar ile orta ve büyük ölçekli projelerde tercih edilmektedir. Adresli yangın alarm sistemleri içinde de adresleme teknolojilerine göre alt kategoriler bulunmaktadır. Adresleme teknolojileri, gelişim sırasına göre, manuel ve otomatik adresli sistemler olarak sıralanabilir.

TEKLİF AL

Formu Doldurarak Yada Bizi Arayarak Hemen Teklif Alabilirsiniz

3000+ Müşteri Greentech Güvenlik Sistemlerine Güveniyor, Peki ya siz?

Ücretsiz Keşif
close slider

ÜCRETSİZ KEŞİF TALEP FORMU


Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun çerçevesinde iletişim bilgilerimin reklam, bilgilendirme gibi amaçlarla kullanılmasına onay veriyorum.