Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS
Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın Söndürme Sistemleri

Yatırımlarınız Bir Kıvılcımla yok olmasın...

“Olası Yangın durumunda otomatik olarak devreye giren ya da elle aktive edilen yangın söndürme sistemlerinin amacı yangını büyümeden söndürmek veya yayılmasını engellemektir. Yaygın olarak kullanılan söndürücü gazlar arasında inert gazlar ve karışımları, Karbondioksit, FM200 ve Novec 1230 bulunmaktadır. Hacmin kullanım amacı, içerdiği yangın tehlikesi ve korunacak ekipmanın özellikleri sistem seçimini belirlemektedir. Otomatik yangın söndürme sistemlerini, algılama ve kontrol ekipmanları ile mekanik tesisatı da dâhil olmak üzere anahtar teslimi kuruyoruz.”
Köpüklü Yangın Söndürme Sistemleri

Genel olarak yanıcı ve sıvı kimyasalların ya da yakıtların söndürülmesinde kullanılmaktadır. Protein bazlı, sentetik bazlı, alkole dayanıklı ve film oluşturucu köpük çeşitleri; kimyasal özelliklere göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Davlumbaz Söndürme Sistemleri

Davlumbaz söndürme sistemleri, endüstriyel mutfaklarda yangın güvenliği amacıyla kullanılmaktadır.

Sulu Sprinkler söndürme sistemleri

Sulu Sprinkler söndürme sistemleri yahut yağmurlama sistemi, oluşabilecek bir yangın sırasında, yangının söndürülmesi bakımından en çok kullanılan ve tercih edilen sistemlerdir.

Pano içi yangın söndürme sistemleri

Pano içi yangın söndürme sistemleri dünyada ön mühendisliği yapılmış (pre-engineered) düşük basınçlı sistemler olarak tanınır. Yangın riski yüksek, kıymetli ve sudan zarar görecek ekipmanların korunmasında kullanılır.

Yangın Söndürme Sistemleri
FM200 Gazlı Söndürme Sistemleri

FM200 gazlı söndürme sistemleri mahaldeki oksijen miktarını etkilemeden yangını soğutma ve fiziksel etkiler ile kontrol altına alır. Ozon tabakasına zarar vermediği çevre koruma birliği tarafından belirlenmiş olan FM200 gazı, gerekli tasarım konsantrasyonunda solunabilir ve insan sağlığına herhangi bir zarar vermez.

Novec 1230 Gazlı Söndürme Sistemleri

Novec 1230, Montreal protokolünce ozon tabakasına zarar vermesi nedeniyle kullanımı yasaklanan Halon 1301’e alternatif olarak geliştirilmiş renksiz, kokusuz ve elektriksel iletkenliği bulunmayan bir temiz söndürücü gazdır.

Su Sisi Yangın Söndürme Sistemleri

Küçük partiküller halinde bir sis bulutu halinde bulunan suya; su sisi yangın söndürme sistemleri adı verilmektedir. Su sisi söndürme sistemleri; ortamda yer alan ısı enerjisinin emilme alanını arttırmakta ve bu yüzden de yangın söndürme sistemleri içerisinde su sisi söndürme sistemleri adıyla kullanılmaktadır.

Ücretsiz Teklif Alın

Yangın Söndürme sistemleri yangın anında otomatik olarak devreye girer ve söndürme işlemine başlar bu sayede varlıklarınız ve yatırımlarınız her zaman güven kalır.