Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

Yangın Alarm Sistemleri

Teletek Yangın Alarm Sistemleri

Yangın Alarm Sistemleri

Yatırımlarınız Bir Kıvılcımla yok olmasın...

“Olası bir yangın durumunda, karşılaşılacak zararın en aza indirilmesi amacıyla gelişen teknolojilerin kullanılmasıdır. Greentech ev ve iş yerlerinizde olası yangın tehditlerine karşı Teletek yangın algılama ve uyarı sistemleri ile yangına en kısa zamanda müdahale edilmesini sağlar.

Akıllı teknolojilere sahip sistemlerimiz gelişmiş çözümleme ve karar gücüyle mutlak algılama imkanı ve istenmeyen alarmların engellenmesini sağlar. Estetik ve modüler yapıda olan bu sistemlerimiz, bulunduğu alanda bulunan diğer sistemlerle de ilişki içindedir ve bu sistemlerle birlikte çalışacak şekilde tasarlanmıştır..”

Yangın ihbar sistemleri (Yangın Alarmı) oteller, kapalı diğer büyük alanlar, çeşitli hammaddeler veya mamül bulunduran yerler, pamuk, plastik, ahşap, polyester, kağıt vb. Depo, fabrika, yanıcı parlayıcı madde, gaz kaçağı riski bulunan yerler, sanayi tesislerinden evlere kadar ihtiyaç olan her mekanda can ve mal güvenliğini yangına karşı erken uyarı sağlayarak koruyan sistemlerdir.

Çeşitli yangın ve duman algılayan dedektörlerden oluşan yangın ihbar sistemleri aynı zamanda başka birkaç sisteme entegre olarak çalışabilir. Alarm (Yangın Alarmı) anında havalandırmayı açabilir, asansörü istenen yere getirip tekrar çalışmamasını sağlayabilir, yangın söndürme sistemlerini devreye sokabilir. bu ve buna benzer önlemlerin otomatik olarak alınmasına olanak tanır.

Teletek Yangın Alarm Sistemleri kurulduğu günden bu güne yangın algılama sistemleri alanında bir çok ar-ge yapmış ve yangın algılama ürünlerini 25 yıldır geliştirmiş ve geliştirmeye devam etmektedir.

Yangın İhbar Sistemi
Yangın Algılama Sistemi

Neden Yangın Alarm Sistemi

Erkan Uyarı Sistemi

Önceden yangın algılama özelliği sayesinde daha yangın başlamadan uyarı sistemi çalışarak önlem alınmasını sağlar.

Olası Yangın İhtimali

Olası yangın çıkma ihtimaline karşı önlem almayı can ve mal kaybını en aza indirmeyi sağlar.

Alarm Merkezi Bağlantısı

Günümüz teknolojisinde yangın ihbar sistemleri alarm merkezine bağlantı sağlanarak 7×24 yangın alarm sinyallerinin alınması sağlanabilir. Bu sayede iş yerinizde olmasanız da olası bir yangın durumunda haberdar olursunuz.

Yangın Alarm Sistemleri Nasıl Çalışır? : Yangın alarm sistemleri son yıllarda giderek yaygınlaşmaktadır. Özellikle Avrupa uyum yasaları ve Türkiye Yangından Korunma Yönetmeliğinin yayınlanması ile hem kamu hem de özel sektörde yangın Alarm sistemlerinin uygulama alanları genişlemektedir.

Yangın alarm sistemleri temelde iki kategoride üretilmekte ve uygulanmaktadır: Konvansiyonel Sistemler, Adresli yangın ihbar sistemleri.

Adresli Yangın Alarm Sistemleri

Bölünmüş alanların fazla olduğu yapılar ile orta ve büyük ölçekli projelerde tercih edilmektedir. Adresli yangın alarm sistemleri içinde de adresleme teknolojilerine göre alt kategoriler bulunmaktadır. Adresleme teknolojileri, gelişim sırasına göre, manuel ve otomatik adresli sistemler olarak sıralanabilir.

Konvansiyonel Alarm Sistemleri

daha çok küçük ölçekli veya noktasal adresleme ihtiyacının az olduğu açık alan uygulamalarında tercih edilmektedir. Tercih sebebi ekonomik oluşudur.

Ücretsiz Teklif Alın

Küçük, Orta ve Büyük ölçekli işletmelerde kullanılabilen Teletek Yangın Alarm sistemleri
varlıklarınız ve yatırımlarınız bir kıvılcım ile yok olmasın.

    Author

    admin